Dünyanın en büyük CS:GO takımları Türkiye’ye geliyor

0
29

BLAST ProSeries, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir E-spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve CS: GO oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret edecek!

Etkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag’daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV’si DR3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde OlimpiyatlarıX Oyunları ve Eurovision‘ı geride bıraktı.
 
Twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece Çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen Blast Pro Series Kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan TV yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global CS:GO etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti.

BLAST Pro Series ile dünyanın en büyük CS:GO takımları Türkiye’ye geliyor

BLAST Pro Series‘in Dünya Prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de E-spor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

Etkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. Sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. BLAST Pro Series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva. Istanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, Ocak ayında Amerika’da yapılan ELEAGUE MAJOR’da şampiyonluğu kazanan Cloud9 oldu. Katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek.

Tüm gün sürecek etkinlik içindeki tüm program, takımlar ve takvim etkinliği takip edenlerle paylaşılacak. Bu durum, taraftarları, sponsorların, yayıncıların daha rahat etkileşime girmesini sağlarken etkinliğin heyecanını arttıracak ve düzenli, keyifli, heyecanlı bir CS:GO turnuvası yaşamamıza neden olacaktır.

E-spor, spor ve eğlence endüstrisinde yükselen bir değere sahip. Milyonlarcaizleyiciyle ve küresel yayınla BLAST Pro Series İstanbul’u E-spor’un dünya haritasına yerleştirecek ve Türkiye’nin spor performansı ve organizasyonelliği açısından önemli yeteneklere sahip olduğunu dünyaya göstermek için şansımız olacak.

Etkinliğin net tarihi ve yapılacak mekan kısa zamanda duyurulacaktır!

Facebook Comments