Retro Paylaşım Platforum
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUBG FPS Arttırma
ihsan
Hem AMD hem Nvidia direkt olarak PlayerUnknown’s Battlegrounds için uyumlu sürücülerini yayınladılar.
Özellikle AMD, PUBG’de RX ve Vega serilerinde %18’e varan bir performans artışı vaat ediyor.
undefined NVIDIA GeForce 385.41 WHQL: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
undefined AMD Radeon Software Crimson ReLive 17.8.2: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
GLOBAL KLAVYE YE ÖZEL 
Oldukça büyük bir fps geliştirmesi buldum,en azından benim için. Böyle bir probleminiz olmasa bile denemenizi öneriyorum
C:\Program Files(×86)\Steam\steamapps\common\PUBG\TsIGame\Binaries\Win64 e girin.
“TsIGame”deki (properties e?) Sağ tıklayın ve Uyumluluğa yönelin “override high DPI scaling behavior” kutusucuğunu tik yapın ve “Tamam”a tıklayın.
Gerekiyorsa oyununuzu tekrar başlatın. Grafikleri neredeyse hiç değiştirmeden oldukça iyi bir fps ye sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem performans probleminiz varsa diğer oyunlardada işe yarayabilir.
Benim açımdan oyun başlamadan önceki adada 30-40 fps alıyordum ama şimdi vsync açık olmasına rağmen 50-55 arası fps alıyorum üstelik bazı ayarları biraz artırdım. Oyun içerisinde kusursuz bir şekilde 60 fps alıyorum

Son güncellemeleri göze alarak ve araştırarak postu bir kez daha yeniliyorum.
Playerunknown’s Battlegrounds Steam başlatma seçenekleri ( yapmanız için oyuna steamdan sağ tıklayıp özellikler diyin. Başlatma seçeneklerine aşağıdaki eklediğim kodlardan istediğinizi ekleyin):

-malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -maxMem=(kendi bellek miktarınızı 1024 ile çarpın) -high
-malloc=system : Oyunun mimarı yazılımı ile ilgili bir metodu oyunun verdiği bir dll ile değilde windowsun daha iyi performans veren bir dll ile açmasını sağlayan kod.
-USEALLAVAILABLECORES : Hali hazırda bulunan işlemcinin tüm çekirdeklerini kullanmasını sağlayan kod.
-maxMem= : Bilgisayarınızda bulunan belleğin tamamını kullanmasını sağlayan kod.
-high : Oyun açıkken işlemcinin oyuna daha çok önem vermesini sağlayan kod.
Nvidia 3D Aayarlarının yönetilmesi (Nvidia Denetim masası)
Bağlantılı Optimizasyon : Açık
Bilgisayar performansı için Optimize et : Kapalı (DÜZENLENDİ)
Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma : Kapalı
Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma : Tek ekran performans modu
CUDA – GPU’lar : Genel ayarları kullan(Tümü)
Doku süzme – Kalite : Yüksek Performans
Doku süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu : Kapalı
Doku süzme – Negatif LOD tercihi :İzin ver
Doku süzme – Trilineer optimazsyon :Açık
Düşey senkronizasyon:3D Uygulama ayarlarını kullan.
Eşyönsüz süzme:Kapalı
Gölgelendirici önbelleği : Açık (DÜZENLENDİ)
Güç yönetimi modu :Max performansı tercih et
Kenar Yumuşatma – Ayarlar: Genel ayarları kullan
Kenar Yumuşatma – FXAA: Kapalı
Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Mod : Kapalı
Kenar Yumuşatma – Saydamlık : Kapalı
Ortam Kapatma : (Bu uygulama için desteklenmiyor)
Önceden oluşturulan max kare sayısı:Genel ayarları kullan
Önceden oluşturulmuş Sanal gerçeklik kareleri:Genel ayarları kullan (1)
Üçlü ara bellekleme:Genel ayarları kullan (Kapalı)
-Steam başlatma seçenekleri dahil yazdıklarımın hiçbiri oyun içi grafiklere etkisi yok. Sadece olanı daha iyi odaklı kullanmak amaçlı kodlar yazdım. İnternette yazdığım bu konuya benzerini görebilrisin fakat bazılarında kodlar dahil grafik ayarını düşüren yerler var , zaten grafik ayarlarını düşrerek kare hızı arttıracak olsaydık oyun belgelerimden ve oyun içi ayarlarından düşürürdük.(Nvidia denetim masasından yapılan Anti Alising vb. nin kapalı olması oyun içi grafiğe etkisi yok)

-Yazdığım bu konuyu sağlıklı oyun oynayabilmeniz için yazdım.
-İyi oyunlar.
Yazar:http://steamcommunity.com/id/JacobMrFrye/
Ayrıca bu program ile FPS inize en az +10 yükseltme yapabilirsiniz.
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi